Sundurma

Pratik Sundurma Çözümleri

Yapı çözümleri arasında bulunmakta olan sundurma evlerin genellikle cam ve kapı kısmında kullanılmaktadır. Kapıların ve camların daha korunaklı hale getirilmesi için uygulanmakta olan sundurmalar farklı şekillerde üretilebilmektedir. Günümüzde çeşitli malzemelerden üretilmekte olan sundurma türleri bulunmaktadır. Pratik sundurma uygulamaları arasında yer alan Polikarbon malzemeden üretilen sundurmalar oldukça beğenilmektedir. Böylece camların ve kapıların üstüne çeşitli şekillerde konuşlandırılacak olan sundurmalarla beraber hem kapının hem de pencere aksamının ömrü uzamaktadır. Özellikle yağışlı yerlerde kullanılması şart olan sundurmalar yağmur ve kar sularının kapı ve penceredeki ana malzemeye zarar vermesinin önüne geçmektedir. Böylece kapı ile camın ömrü uzarken evin doğal görünümü de uzun süre muhafaza edilebilecektir.

logDSC 0029 300x200 - Sundurma logDSC 0035 300x200 - Sundurma

 Cam Sundurma Şıklığı

Restoran ve kafeterya gibi yerlerde kullanılmakta olan cam sundurma son derece dekoratif bir çözümdür. Camın premium ve muhteşem görünümü ile beraber sundurmada kullanılan ferforje gibi metal parçaların oluşturduğu kontrast göze hoş gelmektedir. Cam kullanmanın en büyük avantajlarından birisi de natürel bir çözümün işletmenin giriş kısmına yerleştirilmesidir. Bilhassa işletmenin hemen dibinde bulunan kaldırımlarda ve bahçelerde uzatılan sundurmalar oturma alanını oluşturmaktadır. Böylece cam sundurmaların altında oturmak mümkün olmaktadır. Ayrıca ferforjenin vermiş olduğu şıklıkla beraber camın oluşturduğu doğal doku görünümü bir anda değiştirebilmektedir.

9a540bc4 9549 493d bbbd d0c5d04351d1 300x276 - Sundurma 92043730 70f7 463f 83a7 b5dd86f5220d 300x235 - Sundurma

 Solid Sundurma Uygulamaları

Sundurma çözümleri arasında özel bir yerde bulunmakta olan solid sundurma polikarbon malzemeye göre çok daha dayanıklıdır. Görünümü itibariyle cama benzemesine rağmen camla kıyaslandığında darbelere karşı direnci 6 kat daha fazladır. Bu şekilde kullanılmakta olan sundurma istenen renk alternatifi ile üretilebilmektedir. Lazer kesim ile biçimlendirildiği için sıfır hata payıyla imal edilen solid saçak rengârenk dokusu ile beraber hem şeffaf hem de zengin bir hava oluşturmaktadır. Bununla beraber solid saçak kullanmanın avantajları arasında imalat kolaylığı da yer almaktadır. Kısa sürede imal edilebilen solid saçaklar üretim maliyetini minimum seviye indirmektedir. Ayrıca montajı kolay olan solid malzeme oldukça uzun ömürlüdür. En sıcak iklim kuşaklarında ve soğuk hava şartlarında dahi formunu koruyan, çatlamayan, dağılmayan bir yapıya sahiptir. Tasarım bakımından da geniş alternatiflere imkân vermekte olan solid saçak vidalama gibi ek opsiyonları da bünyesinde barındırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Garaj Sundurma - Garaj Sundurması - Garaj Çatısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.